Geçtiğimiz hafta oldukça yoğun geçti.  Hem Sağlam Metal adına hem de kendi adıma çok başarılı bir haftaydı. Gebze Bakır Fabrikası Müdürümüz Mehmet Çıklakarslı İzmir Şubeye ziyarete geldi. Onunla birlik de İzmir ve Manisa’daki müşterilerimiz ziyaretler gerçekleştirdik. Sorunlarına,  Mehmet beyin Mühendis yaklaşımı ve piyasada kazandığı engin tecrübeleriyle çözümler ürettik. Fabrikamızın büyüyen kapalı alanı, kapasitesi artırılan entegre döküm tesisi ve genişletilmiş makine parkuruna sahip talaşlı işleme merkezi hakkında müşterilerimize bilgiler verdik. Mehmet Çıklakarslı’nın bu ziyaretinden müşteriler yararlanırken bizlerde tecrübelerinden nasibimize düşüne aldık, almaya da devam ediyoruz.

Cuma günü sabahtan Mehmet Çıklakarlı, Volkan Koçak ve ben Torbalıdan başlayarak Aydın ve Denizli’deki müşterilerimizi Ziyarettik. Denizlili olan Volkan bey bize denizlinin meşhur Denizli Kebabından yedirdi. Koyun etinin tandırda odun ateşiyle sevişmesinin meyvesini, tırnak pide üzerinde elle yiyorsunuz. Yanında söğüş olarak hazırlanmış soğan ve domates.

Eskişehir Şubenin cumartesi günü açılışı yapılacağı için Cuma akşamı Denizli’den Eskişehir’e doğru yola çıktık. Saat 18.00’de Deniz’li de başlayan yolculuk da havada kar, yolda buz biz hiç yalnız bırakmadı. Mehmet Bey burada da tecrübesini konuşturarak 75 dakikalık bir gecikmeyle saat 01:30da bizi Eskişehir’e getirdi. Güya erken gelip 3 günün değerlendirmesini yapacaktık. Gene de çay içerken yarım saatlik bir durum değerlendirmesi yaptıktan sonra herkes sabah buluşmak üzere dağıldı. Üniversitedeki ev arkadaşlarım Eskişehirli olduklarından onlarda kalacaktım. O gece 4 sene aynı evi paylaştığım Özaylarda kaldım. İki beşlik bozduktan sonra sabah 5:30’da kalmak üzere uyuduk. Eskişehir’e gelmişken hamama gitmemek olmazdı. Erkenden katlık ve ev ahalisiyle Yeni Hamam’ın yolunu tuttuk. Hamam çıkışı evde kahvaltımızı yaptık.

Saat 14.30 başlayacak açılış için şubeye gittiğimizde, Mehmet Koçak, Cenk Bey, Habib Bey Ve Vahap Bey ordaydılar. Ben yeni başladığım için hiç kimseyi tanımadığımdan onarla tanışırken, Eskişehir Şubede görev alacak arkadaşlarımız Volkan Bey ve Vahap Bey haberciler ile röportaj tamamladılar. Müşterilerimiz katılımıyla gerçekleştirdiğimiz açılış gayet mütevazı bir başlangıç oldu. Sağlam Metal 8. Şubesiyle, geniş mühendis kadrosuyla Takım Çelikleri, Bakır ve Bronzlarıyla hizmet ağını genişleterek, Volkan Ve Vahap Beylerin katkılarıyla Eskişehir’dede söz sahibi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Açılışı tamamladıktan sonra arkadaşlarla toplanıp öğrencilik yıllarımızı andık. Gerek evde gerek dışlarda vakit geçirdik. Her şeyin sonu olduğu gibi bu güzel haftanın da sonu gelmişti. Volkan Beyle birlik de İzmir’e dönmek üzere otobüse bindik. Ve yolculuğumuzun sonunda ölçülen sıcaklığı 8oC, hissedileni -8oC olan şehirim, güzel İzmir’im bizi kucakladı yine.