Merhaba arkadaşlar. Uzun zamandan beri sizlerle kucaklaşamadım. Ama sizleri unuttuğumu sanmayın. Aksine çok özledim. 2 hafta finaller, projeler ve ödev teslimleri sürdü. Son 2 haftadır da işlerim baya yoğundu. Bu hafta içinde müşteri ziyaretlerimizi gerçekleştirmek için Balıkesir’deydim. Çarşamba sabahı iş arkadaşım Volkan Koçak ile Balıkesir’e doğru yola çıktık, Perşembe 6 sularında İzmir’e giriş yaptık.

Çarşamba sabahı erkenden yola çıkmak için Salı akşam Volkan’da kaldım. Sabah erkenden yolla koyulduk. Manisa’da, otogarın kapısının yanındaki börekçide kahvaltımızı yaptık ve yolumuzda devam ettik. Yolda öğle bir sis vardı ki görüş mesafesi 5 ile 8 metre arasına düştüğü oldu. Tabi sis den dolayı yavaş gitmek zorunda kalınca Akhisar’dan sonra hızımı artırdım. Tam Balıkesir Savaştepe mevkii organize sanayi bölgesine gelmeden 3 km. önce 102 km/h hızla radara yakalandım. Napalım artık buda bizim işimizin kötü yanlarından birisi. Ne kadar çok trafik de vakit harcıyorsan riskinde o kadar çok artıyor.

Moralimiz bozmadan hemen müşteri ziyaretlerimize başladık. İlk gün

Beksan Çivi Tel Makine İmalatı

SBK Ambalaj

Afacan Makine Metal

Eğinlioğlu Zincir

Wap Group

Yarış Kabin

Firmaları ziyaret ettik. Herkes ziyaretlerimizden çok memnun kaldı. Hem bizim için hem de firmalar için faydalı bilgilerin paylaşıldığı verimli saatler geçirdik. Satış Mühendisi olarak Sağlam Metal’i Balıkesir’e tanıtırken, Ar-Ge Mühendisi olarak da firmalarla ortak çalışmalara başladık. Firmaların memnuniyeti bizi de çok memnun etti. Bu yüzden planımızda olmadığı halde bir gün daha kalıp Yeni Sanayi Sitesinden ki müşterilerimiz ziyaret etmek istedik.

6 Sularında şehre inerek, ne varmış ne yokmuş görmek için arabayla şöyle bir turladık. Daha sonra arabayı bir yere park ederek. Öğrenciliğimde Kütahya’da ve Eskişehir’de yediğim, Menşesi Eskişehir olan Donası karşımda görünce hemen orada bir akşam yemeği yedik. Ben Donasa modifiyeli eksoz diyorum. Çünkü kalın bir tavuk dürüm. İçinin malzemesi bol bol, yanında bide ayran ohhhh.

Yemeğimizi yedik den sonra Bengi Otel’de odamızı ayrıttık. Otelin hemen yanında Sweet Limon Bara gittik. Ne güzel bir yermiş orası herkese tavsiye ederim. Baya bir eğlendikten soran dışarı çıktık. İnanır mısınız? Havanın 2 derece olduğu o gecede dışarıda bir gram kömür kokusu yoktu. O kadar temiz bir havası var ki, ben İzmir’de bile öğlesini görmedim. Yalnız Balıkesir modern, temiz ve düzenli bir şehir.

Sabah kalktık, kahvaltımızı yaptık. İzmir’e götürmek için Zaman Höşmerimleri’nden 6 çeşit höşmerim alarak Yeni Sanayi Sitesinin yolunu tuttuk. İkinci Günde

Teknik Freze

Vidinlioğlu Makine Kalıp

Bifa Çelik Dövme

Olimed Endüstriyel Maddeler

Döşemenler

Alkar Alüminyum

Ziyaret ettik. Öğlen yemeğimizde Balıkesir Üniversitesi Kampüsün’de yedik.  Çok verimli olduğunu düşündüğüm bir iş gezisi tamamlayarak saat 4 sularında İzmir’e doğru yolcuğa başladık. İzmir’e geldiğimizde baya bi yorulmuştuk. Ama durmak yok. İşler bizi bekler biz işleri.