9-14 Kasım 2010 tarihleri arasında İzfaş tarafından İzmir Fuarın da düzenlenecek 7. İzmir Autoshow Fuarı iptal oldu. Fuar yetkileleri iptal sebebini tam açıklamazken basındada duyurulmasına izin vermiyorlar. İstanbul da sergilenen 2011 model, tasarımları ve donanımları değiştirilmiş araçları 60.000 İzmirlinin görmesine gerek yok olmadığını düşünüyorlar herhalde.
Sonuçda fuar bir külfet firmalar için. Nasıl olsa İstanbul Autoshow 2010 da araçlarını görüceye çıkartan firmalar İzmir ayağını atlama gereğini duydular. Çünkü tahminlerinden daha çok katılımcının fuarda bulunması ve bu katılımcıların çoğunluğunun yüksek potansiyelli müşteri olduğunu düşünürsek, onlar için İstanbul yeterli oldu.

Bence zaten İzmir’de piyasasının daha doymadığının talebin gayet fazla olduğunun farkındalar. Yollarda hiç görmesem en az 5 adet %100 araç ile yüklü tır görüyorum. Bu araçlar satılıyorki durmadan tırlarla  arabalar taşanıyor. Bırakın satılmayı firmalar talebi karşılayacak arz yaratamıyorlar. Aracı almak için şimdiden yazılıyorsunuz, peşinatını yatırıyorsunuz ama araç 5 ay sonra elinize geçiyor.
1990 senesin Lada Samara için yazılmıştık. 4 ay sonra sıra gelmişti Türki’yeye araç. Bu süre zarfında araç o zamanın parasıyla 18.000.000Tl. den 21.000.000Tl. ye yükselmişti. Şimdi aynen 1990 lara geri döndük.
Durum böyle olunca tanıtıma, yeniliklere ve kampanyalara ne gerek var. Zaten adam satıyor ekstradan masraf  yapmak saçma. Herşeye rağmen Egeliler bunu hak etmiyordu. Ve karşılığında piyasa bu cimrilikten nasibini alacaktır.