Ekonominin lokomotifi otomotiv sektörü, 13. Uluslararası Otomobil Fuarı Auto Show’da gövde gösterisine hazırlanıyor. Otomobil tutkunlarının merakla beklediği Auto Show’da son model otomobiller yeni sahiplerine göz kırpıyor. Auto Show 29 Ekim-7 Kasım 2010 tarihleri arasında İstanbul’da CNR Expo Fuar Merkezi’nde düzenleniyor.

 

100 Otomobilden 72′si İhraç Ediliyor

Bul yıl 650 bin ziyaretçinin beklendiği İstanbul Auto Show, dünyanın en büyük otomobil fuarları arasında gösteriliyor. Uluslararası Motorlu Taşıt Üreticileri Derneği (OICA) akreditasyonuna sahip Auto Show, CNR Holding kuruluşu İstanbul Fuarcılık tarafından OICA ve Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) desteğinde iki yılda bir gerçekleştiriliyor. 2009′da, üretilen her 100 araçtan 72′sinin ihraç edildiği sektör, CNR Expo Fuar Merkezi’nde 120 bin m2 alanda buluşacak. Auto Show’a 200′ün üzerinde firma katılıyor.  

Lider Markalar Auto Show’da…

İstanbul Auto Show’a otomotiv sektörünün en büyük firmaları katılıyor. Fuara katılacak olan markalar arasında Porsche, Ferrari, Maserati, Bentley, Citroen, Subaru, Infiniti, BMW, Land Rover, Aston Martin, Mini, Rolls Royce, Chevrolet, Kia, Lambroghini, Seat, Audi, Geely, VW, Ford, Opel, Honda, Hyundai, Renault, Dacia, Mazda, Mercedes-Smart, Chery, Nissan, Jaguar, Peugeot, Suzuki, Ssangyong, Mitsubishi, Alfa Romeo, Fiat, Lancia, Lexus, Toyota, Proton, Volvo ve Skoda da yer alıyor.

 

Auto Show’da Pozitif Ayrımcılık…

Kadın, yaşlı ve çocuklara yönelik birtakım pilot uygulamaların yapılacağı bu yılki Auto Show’da çocuk, yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın fuarı rahatlıkla gezebilmeleri için bir dizi kolaylık getirilecek.

Çocuklar için oyun alanı, restoranlarda çocuk menüsü ve fuar alanına yayılmış çeşitli eğlenceli etkinlikler düzenlenirken fuarın iletişim stratejilerinden ziyaretçi hizmetlerine kadar pek çok alanda kadınlara özel uygulamalar yapılacak

Fuarda yaşlı ziyaretçilerin kalabalıklardan rahatsız olmaması için özel otopark, vale servisi, ilave dinlenme alanları, ekstra acil sağlık ve bakım ekipleri bulunacak. Katılımcı firmalar ise emekliliğinde otomobil almayı düşünenler için özel model ve fiyat seçenekleri hazırlıyor.

Engelli vatandaşlarımız için ise özel otopark ve yönlendirme hizmetleri, tüm stantlarda tekerlekli sandalyeler için rampa, fuar salonlarında özel dinlenme alanları yer alacak. Bunun yanı sıra engelli vatandaşlarımızın sivil toplum kuruluşlarına da fuar süresince özel stant ve tanıtım olanakları sağlanacak. Pozitif ayrımcılık uygulamalarının yakın gelecekte tüm CNR fuarlarına genişletilmesi hedefleniyor

Auto Show, 29 Ekim-7 Kasım 2010 tarihleri arasında 12.00′den 21.00′e kadar ziyaret edilebilecek.

Katılımcı Ön Kayıt Formu için Tıklayınız!